W marcu dzięki firmie Herbal Pets wiosna zawitała do domów tymczasowych w Lublińcu.

Pierwsza do paczuszek „dorwała się” Fanta, aby do nowego domku pokicać z cudowną skórą.

Płatki kwiatów korzystnie wpływają na czynności przewodu pokarmowego, ułatwiają trawienie i przyswajanie pokarmów, regulują funkcjonowanie wątroby oraz zapobiegają chorobom skóry.

Trzymamy kciuki aby mała znalazła szybko kochający domek.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId89a4fb9611

Zajmujemy się głównie koszatniczkami, ale nie odmówimy pomocy żadnemu gryzoniowi i królikowi. Pod naszą opiekę trafiają zwierzęta: wyrzucone przez ich dotychczasowych właścicieli; zostawione przez właścicieli np. w gabinetach weterynaryjnych; zabrane z domów, w których warunki zagrażały ich życiu i zdrowiu; zwierzęta chore, które miały być przeznaczone na karmę dla węży; a także zwierzaki, które urodziły się przez niewiedzę niektórych, sprzedawców ze sklepów zoologicznych lub ich dotychczasowych opiekunów, żeby zapobiec ich dalszemu rozmnażaniu. Zwierzęta pod naszą opieką są leczone, jeśli tego potrzebują, dokarmiane lub przestawiane na zdrową, ziołową karmę, ponieważ często we wcześniejszych domach były karmione karmami zbożowymi. Samiczki ciężarne otrzymują opiekę do czasu porodu i odchowania młodych. Zwierzętom z naszych domów tymczasowych szukamy nowych, kochających opiekunów. Każdy nowy opiekun musi podpisać umowę adopcyjną i wywiązywać się z niej.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId3225da356a

Grudniowa paczka pysznych ziół Herbal Pets trafiła do podopiecznych SPŚM do Sztumu, gdzie pod opieką Renaty przebywa zwykłe ok. 50 świnek morskich.

Świnki, które tam przebywają są w różnym stanie zdrowotnym, dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia zbilansowana dieta, pewnie dlatego ziółka z HP znikały w oka mgnieniu i chwilę napełnieniu miski, po smakołykach nie pozostał ślad.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId6f2b7d9636

Niestety przybywa królików jak grzybów po deszczu, jednak czasem nowi podopieczni nie czekają długo na swój nowy domek, tak jak uszaki z Lubińca, Amaya i Naytiri znaleźli już kochających opiekunów.

Jednak czasami adopcje są wstrzymane tak jak w przypadku biednej Melani, która walczy z nadwagą, waży obecnie 2,7kg.  Przed nią jeszcze długa droga, zapewne zioła z Herbal Pets pomagają króliczce w tej walce. Są wartościowe, dzięki czemu tak niezbędne w diecie każdego uszaka.

Zioła podstawowe Herbal Pets  stanowią bogate źródło witaminy C, B, K, mikroelementów oraz składników mineralnych. Substancje zawarte w ziołach podstawowych regulują metabolizm, ułatwiają trawienie i przyswajanie składników pokarmowych, oczyszczają i odtruwają organizm z substancji toksycznych oraz zwiększają odporność organizmu.

Listopadowe dary otrzymają domy tymczasowe w Poznaniu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId07d112941c

Spotkaliśmy się również, aby świętować Dzień Królika, ale główny cel to promowanie adopcji, edukowanie, szerzenie wiedzy o królikach, pokazanie prawidłowej diety bogatej w siano, suszone zioła, warzywa, owoce, każdy zakróliczony uczestnik otrzymał torebkę smakołyków i tu przyłączyła się do akcji firma Herbal Pets która ufundowała małe „co nieco”.

Zebrane fundusze pod czas dni otwartych przeznaczyliśmy na leczenie i utrzymanie królików.

Październikowe dary otrzymają domy tymczasowe w Lublińcu, które przechodzą istne oblężenie po wakacyjnym wyspie niechcianych królików.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId7b8d213358

Ostania paczucha trafiła do Poznania, gdzie małe i duże króliczki pokochały Zieloną Polanę w jej skład wchodzi ziele peluszki, ziele owsa, oraz ziele lucerny które zawiera znaczne ilości prowitaminy A, witaminy B, C, D, E i K oraz potasu, żelaza oraz wapnia i fosforu niezbędnego do rozwoju układu kostnego młodych królików.Zdrowa i bogata dieta to połowa sukcesu w opiece nad królikami.

W miesiącu wrześniu dary z Herbal Pets powędrują do Warszawy, gdzie zasilą brzuszki podopiecznych fundacji, oraz będą rozdawane jako upominki na dniu otwartym w Kawiarni na Woli z okazji Dnia Królika.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdc9330b10fa

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdcadad2fdb9

Maluchy Rtęciak, Sreberko, Taluś, Kadmek, Tlenik, Chlorek, Fosforek i Selenek dalej rosną jak na drożdżach! Dzięki niezastąpionej Babce lancetowatej brzuszki królicze mają się znakomicie, ponieważ Babka lancetowata posiada właściwości oczyszczające, osłaniające, przeciwzapalne, regenerujące i gojące.

Królicze dzieci zostały już zaszczepione i oddzielone od swoich króliczych mam. Kadmek i Rtęciak niebawem pojadą do swoich domów stałych, a Taluś pojedzie do domu tymczasowego do Warszawy, może z opcją DS. kto wie...

Trzymamy kciuki za resztę króliczków ze Śląska oby szybko pokicały do swoich kochających opiekunów.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId363c84887d

Pewnie wszyscy zastanawiacie się, co słychać w Fundacji Przygarnij Królika? Nasza królicza organizacja ma teraz gorący okres - zbliżają się wakacje i niestety rośnie liczba wyrzucanych zwierząt. Fundacja organizuje też interwencje i ratuje króliki od mieszkania w dramatycznych warunkach.

Ostatnia interwencja odbyła się w Swarzędzu, gdzie króliki mieszkały, a raczej egzystowały w tragicznych realiach :( Pomyśleliśmy, że to właśnie te króliczki chcielibyśmy zaopatrzyć w dary przeznaczone na czerwiec i już przygotowaliśmy smaczną paczuszkę z darami! Nasze ostatnie prezenty przesłaliśmy w dwa miejsce. Pierwsze, to Warszawa, gdzie ziółka zostały rozdane króliczkom szczepionym w Gabinecie Weterynaryjnym Kajman.

Fundacja organizowała tam Dzień Zdrowego Królika. Prewencja, to bardzo ważna kwestia, kiedy jesteśmy świadomymi opiekunami zwierząt. Bardzo dobrze o tym wiemy i dlatego zawsze chcemy być obecni podczas takich wydarzeń.Druga partia darów została standardowo wysłana do domków tymczasowych. Tym razem paczuszki trafiły do centrum Polski. Króliczki zostały zaopatrzone w korzeń mniszka i cykorię, które działają przeciwzapalnie i osłaniająco na przewód pokarmowy i układ oddechowy zwierzęcia.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId5573849c36

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId078e4b8dd4

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId0fdae4b367

Początek roku 2016 rozpoczęliśmy z poznańskimi uszatymi. Oczywiście smakowania nie było końca! Zdrowe suszki, to nie tylko smaczny posiłek, alternatywa dla trudno dostępnych zimą świeżych warzyw i naci, ale też źródło witamin, mikroelementów i bezcenne wsparcie dla leczonych zwierząt.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId8e3ceda687

plakat34

TOP ZOO, Hipermarket M1, Zabrze, ul. Szkubacza 1

plakat33

 

Kicka dzięki uprzejmości naszej firmy miała możliwość posmakować nowe rzeczy. Nade wszystko polubiła suszoną cykorię. Babka lancetowata jak zawsze cieszyła się ogromnym powodzeniem!

Kicia pięknie dziękuje, a Państwa serdecznie zapraszamy na fotorelację :)

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIddc10d859fb

Czy widzicie Państwo tego olbrzyma? Oto prawdziwy królik hodowlany, który wygrał los na loterii i trafił do Fundacji. To będą jego pierwsze święta w nowym domu... Mieszanki ziół dla krolików i szynszyli, jak zwykle zachwyciły króliczki Fundacji. Płatki kwiatów są też hitem każdej dostawy darów, jakimi wspieramy tymczasy...

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId48bb57ecd7

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIde062140010

12242344 10206148814413678 2082589946 n

Przesyłka pojawiła się dokładnie wtedy, kiedy była najbardziej potrzebna - w czasie, gdy pod opieką bydgoskich domów tymczasowych przebywała duża liczba świnek pointerwencyjnych.
Te wszystkie piękne białaski odebrane zostały z warunków, w jakich nie powinny były nigdy przebywać świnki. Większość samiczek jest w ciąży  lub niedawno urodziła, więc dieta wzbogacona ziołami dobrze im zrobi. Wszystkie świnki mają świerzbowca i są leczone w zaprzyjaźnionej z nami bydgoskiej klinice. Jak widać na załączonych obrazkach choroba nie przeszkadza temu, by apetyt prosiakom dopisywał. Świnki "kolorowe" to tymczasy w większości czekające na podróż do domów stałych. Natomiast praktycznie wszystkie białe puszki szukają swoich ludzi i czekają na dom. Idzie zima, to najlepszy czas by dać dom małym śnieżynkom z interwencji

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdd09e7d579a

17.10.2015 Kraków - LIV Międzynarodowa Wystawa Rasowych Świnek Morskich

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId61dfc9fb3c

Kolejna paczka trafiła do Mińska Mazowieckiego i została radośnie skonsumowana przez piękne, kudłate samiczki Lukrecję, Vanillę i Cremonę oraz przez ich gładkowłose kumpelki, Basię i Tosię. Damy były zachwycone wykwintnością posiłku, a opiekunowie z Domu Tymczasowego cieszyli się, że mają do dyspozycji dla swoich ciężko doświadczonych przez los podopiecznych ogromną ilość zdrowych ziółek.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdb1655c8f14

W lipcową sobotę Fundacja Przygarnij Królika, a także Inspektorzy OTOZ Animals, Stowarzyszeniem Pomocy Świnkom Morskim, Stowarzyszenie Pomocy Królikom i Viva Gryzonie przeprowadzili interwencję w pseudohodowli pod Warszawą. Odebrano 47 zaniedbanych zwierząt.

Część królików trafiło do warszawskich domków tymczasowych FPK i to właśnie je wyposażyliśmy w ostatnią partię ziółek i suszonych smakołyków! Króliczki czują się już lepiej, dochodzą do siebie, część z nich jest już do adopcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! Nowo narodzone maluchy ucieszyły się nie tylko z prezentów, ale i... z pudełek! :)

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId2d75cbfeb9

18.07.2015r. Dąbrowa Górnicza - I i II Śląska Wystawa Rasowych Świnek Morskich
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1593671607561200.1073741855.1425298734398489&type=3&uploaded=65

 

Ostatnia paczuszka ziółek została wysłana do poznańskich królików z Fundacji Przygarnij Królika. Smaczne ziółka docenił też Cynamonek, króliczek, który ze względu na swoją niepełnosprawność, nie szuka już domu. Cynamonem postanowił zamieszkać w domku tymczasowym już na zawsze :) Cynek pozdrawia wszystkich czytelników i zaprasza do czytania swojego bloga na Facebooku pt. Cynio, świat niepełnosprawnego królika:

https://www.facebook.com/pages/Cynio-%C5%9Bwiat-niepe%C5%82nosprawnego-kr%C3%B3lika/659493007448959?fref=ts

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId8ed47e5e74

Łódzkie tymczasy z radością przyjęły dary od Herbal Pets. Alli, Wiktor, Leon, Edi i Gutek zajadali pyszne zioła aż im się uszy trzęsły. Jednak panowie to dżentelmeni, dlatego też na wieść o tym, że w Lublinie mieszka samiczka w zaawansowanej ciąży - Kluska, postanowili się pysznościami podzielić. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak pięknie przychówek Kluski wcina zdrowe ziółka.

Przybliżymy Wam historie pięciu świnkowych dżentelmenów.

Wiktor i Alli to dwa rozetkowe, dorodne samce. Zostały zimą  wyrzucone na śnieg, w foliowej torbie. Miały szczęście, znalazła ich Pani, która przekazała chłopaków pod opiekę SPŚM. Na szczęście ta przygoda nie wpłynęła negatywnie na ich stan zdrowia. Świnki przez dłuższy czas były płochliwe, ale teraz już chętnie przybiegają do ręki podsuwającej smakołyki, dają się głaskać i z upodobaniem na zmianę wylegują się na hamaku.

Mały Leonek z siostrą zostali przyniesieni przez opiekunkę ich rodziców. Właściciele nieświadomie kupili parkę świnek, sądząc, że są to zwierzątka tej samej płci. Kiedy urodziły się maleństwa i zostały odchowane, małe trafiły pod opiekę Stowarzyszenia. Samiczka trafiła do nowego domu niemal natychmiast, Leonek natomiast zamieszkał z dwoma dorosłymi samcami, które zajęły się jego wychowaniem. Leon jest bardzo żwawą, ufną świnką, nie boi się niczego, równie śmiało zwiedza mieszkanie, jak i wyleguje się na kolanach opiekunów.

Edi to malutka świnka, która trafiła pod opiekę Stowarzyszenia z powodu alergii dziecka jej dotychczasowych właścicieli. Edi został zakupiony  razem z całą wyprawką, jednak opiekunowie doszli do wniosku, że zajmowanie się nim jest zbyt dużym kłopotem dla rodziny. Maluszek obecnie mieszka z Gutkiem. Pomimo niewielkich rozmiarów Edi jest zdrowy, wesoły i bardzo przyjazny. Głaskany miło mruczy.

Gutek to samczyk oddany z powodu niezgodności charakterów z drugą świnką właścicieli. Gucio nie lubi samców, w ich obecności od razu terkocze, grozi im zębami i szczypie. W stosunku do ludzi jest przemiły, ufny i lubi się tulić. Nie ma nic przeciwko małemu Ediemu, lubi także samice. Mógłby z którąś zamieszkać, ponieważ jest kastratem.


Kluska trafiła do SPŚM od osoby prywatnej, była w zaawansowanej ciąży, Dwie małe kluski i mama znalazły już swoje domy, tak jak Edi, Gutek i Leon. Na dom czekają Wiktor i Alli oraz dziesiątki innych świnek. Dziękujemy za wsparcie, którego Stowarzyszeniu udziela firma Herbal Pets. Zapraszamy na naszą stronę, świnki do adopcji czekają na swój dom http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=11

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId122775124b

lipiec1

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIde7606b0396

Obchody 200-lecia Uczelni – 22-23 maja 2015r.

plakat

 

 

Tym razem Herbal Pets obdarował podopieczne Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim z Chorzowa.

Tymczasami chorzowskiego przytuliska są Bazia, Berta i Boba. Dziewczyny trafiły do domu z interwencji, zmarł ich dotychczasowy opiekun i były przez kilka dni bez opieki.

Bazia jest typem nieśmiałej, strachliwej świnki. Berta zaprzyjaźniła się z psem tymczasowego opiekuna i podbiega do kratek za każdym razem, gdy pies pojawia się w pokoju. Boba nigdy nie czuje się syta, wiecznie coś mieli w pyszczku :)

Zdawałoby się, że trzy świnki będą zajadały herbalowe ziółka. Jednak dwie z pań są posiadaczkami więcej niż jednego serduszka. Ile świnek skorzysta z lutowej paczki? Dowiemy się niebawem!

Zapraszamy do obserwowania wątku na forum

Dziękujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdba69e88f79

 

 

plakat b2 prevka2

Nasi modele to: Kora, Havana, Nina, Butters i Korek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId83d63b5cfe

poznan

Wrocław zawsze jest bogaty w tymczasy dlatego pomoc Herbal Pets jest nieoceniona. Na zdjęciach widzicie Jejusia- który ze szczęścia, że tyle pyszności ma dookoła siebie, postanowił się w nich wytarzać. Jest także kudłaty Twister, oraz jego kumpel Shogun. Biedny Shogun długo już przebywa w DT ze względu na to, że przeszedł ciężkie zapalenie ucha. Dziś jest już zdrowy i z nadzieją czeka na nowy dom.
Jasna piękność w typie tedika to bardzo chora Fiona. Fiona straciła swój dom i sporą część futra przez chorobę, dziś jest leczona na tarczycę. Wierzymy jednak, że znajdzie się ktoś, kto przygarnie Fionę i pokocha ją oraz otoczy opieką. Piękna albinoska żywo zainteresowana ziółkami to Cocorinha, dla przyjaciół Coco. Białaska znalazła już swój nowy dom i czeka na podróż.

Wszystkie wrocławskie tymczasy ze smakiem zajadają ziółka. Dziękujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId2db8a6144c

W lutym nasze ziółka trafiły do warszawskich Domów Tymczasowych. Zapraszamy do obejrzenia bogatej dokumentacji zdjęciowej!

Tymczasem na Państwa uwagę zasługują Akcje Szczepień zorganizowane przez Fundację. Akcje polegały na tańszym, masowym szczepieniu królików (zniżki sięgały 70%) i odbywały się w całej Polsce. Inicjatywa słuszna, zatem postanowiliśmy wesprzeć ją naszymi próbkami zdrowych przekąsek, alternatywnych dla tuczących i obciążających wątrobę dropsów i kolb. Każdy właściciel szczepionego królika otrzymywał gryzaki melisowe, pasternak, a także babkę lancetowatą. Rozdaliśmy przeszło 100 próbek! Króliczki zajadały się i zapominały o stresującym ukłuciu szczepionki. Jak widać, nawet króliczki zasługują na swoje odznaki Dzielnych Pacjentów!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId1a42c31c60

W Bydgoszczy SPŚM ma tylko dwa domy tymczasowe, ale bardzo pojemne. Mieszkają tam tymczasowo lub mieszkały jeszcze do niedawna Marta, Rita (wraz z przychówkiem) Ula (wraz z dziećmi), Włada ciężko doświadczona przez los z czwórką maluchów, oraz Jurek.

Maluchy buszujące po torbach z ziołami to dzieci Włady. Włada została odebrana z miejsca, w którym była "używana" jak maszynka do rodzenia malców. Z każdego miotu cześć młodych umierała, ale Pan nie zaprzestawał swoich praktyk. Kolejne ciąże i kiepskie odżywianie spowodowało u Włady poważne osłabienie, do tego stopnia, że baliśmy się o jej życie, gdy była już tuż przed porodem. Co prawda śwince udało się urodzić siłami natury, ale z bólu i stresu poraniła się, nie miała też siły karmić maluchów. Część dzieciaków urodziła się z niedowagą i tylko dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu opiekunki przeżyły i dziś mają się dobrze. Na pewno ich powrotowi do zdrowia i sił przysłużyła się ziołowa dieta Herbal Pets. Cieszymy się, że ta historia zakończyła się dobrze.

Z tego samego źródła pochodziły Ula i Rita. Właściwie świnkodzieci - ale jak się okazało bardzo wcześnie miały zostać matkami. Tu także towarzyszył nam strach o ich zdrowie, na szczęście maluchów urodziło się mniej niż u Włady. Ula urodziła dwóch chłopaków, Rita jednego. Jeśli jesteście ciekawi ich losów zapraszamy na stronę http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=11.

Firma Herbal Pets bardzo zaangażowała się w pomoc naszemu Stowarzyszeniu. Również Wy możecie pomóc nam ratować świnki. Zapraszamy na nasz fanpage https://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-%C5%9Awinkom-Morskim/142044065873927

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId336d37c01b

Styczniowe ziółka Herbal Pets dotarły do Warszawy gdzie wpadły w łapki: Kłapouszka, Ziutki, Dyziaków, a także Franusia, który jak widzicie jest w trakcie długotrwałego leczenia (stąd przekrzywienie główki).

Króliczki zażyczyły sobie w tym miesiącu między innymi dostawę ciasteczek z melisą. Melisa ma działanie uspokajające, wyciszające, a także przeciwzapalne. Jednym słowem samo zdrowie! Ciasteczka te polecamy nadpobudliwym zwierzakom, które nie tylko potrzebują dobroczynnego działania ziółek, ale też chrupiącej zabawki do ścierania siekaczy. Ciasteczka wyglądają tak (link do zdjęcia gryzaków melisowych na stronie Herbal Pets).

Polecają króliczki z Fundacji Przygarnij Królika!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId6018c8d401

PCBA

Składamy serdecznie podziękowania dla:

herbalpets-1

 

Za ufundowanie nagród dla zwycięzców X MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY ŚWINEK MORSKICH „Duo Cavies Show”, organizowanej w Centrum Handlowym EUROPA CENTRALNA w Gliwicach.
Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zachęcić większą ilość hodowców do wzięcia udziału w wystawie, co bez wątpienia podniosło jej prestiż. Nagrody trafiły również do miłośników świnek morskich, którzy wzięli udział w wystawie świnek domowych.


Spora ilość widzów, głównie dzieci mogli bliżej poznać świnki morskie i tajniki udanej ich hodowli. Profesjonalne karmy i preparaty, które promowaliśmy podczas wystawy, w tym również Państwa produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo każdy chce, aby jego pupil dostawał to, co najlepsze!
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie.

Z wyrazami szacunku:
Maria Guzik
Doradca Zarządu
Polish Cavy Breeders Association
Ds. Marketingu i sponsoringu

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId314cfe6ced

Miło nam poinformować, że wraz z grudniową dostawą zamknęliśmy pierwszy, pełen rok współpracy z Fundacją Przygarnij Królika! Nasze dary tym razem trafiły do śląskich tymczasów. Obdarowane króliczki to: Hugo, Lena, Havana i Hana i Hitaxa.

Początek 2015 roku, to także idealna pora na podsumowania. Nasza firma obradowała króliczki szukające domów ziółkami w imponującej liczbie ponad 600 paczek!!! Taka ilość suszków pozwoliła Fundacji pobić swój kolejny, roczny rekord zrealizowanych adopcji! 

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId2bb41a136c

 

Listopadowa paczka przysmaków trafiła do warszawskich świnek. Wszyscy testerzy ziółek byli zachwyceni pysznościami, choć nie każde z nich chętnie współpracował z aparatem.
Na zdjęciach można zobaczyć Norka, Nicka i Ptysia - świnki polaboratoryjne, czekające z wytęsknieniem na nowe domy. W przerwach w czekaniu jedzą zachłannie, by pięknie się prezentować swym nowym, przyszłym opiekunom.

Biały kudłacz, u którego ciężko zdiagnozować, gdzie przód, gdzie tył - to Bezyl. Chłopak jest w trakcie leczenia, gdyż miał problemy z układem nerwowym. To jednak nie przeszkadza mu w znalezieniu prostej drogi do pysznych ziółek.

Agutkowa i rudo - czarna dama to Blanda i Cri -  świnki maltretowane przez dzieci, były żywymi zabawkami. W domu tymczasowym odzyskały spokój i zaufanie do ludzi. Teraz czekają na swój nowy, stały dom, który wykaże zrozumienie dla potrzeb tych delikatnych zwierzątek.

W naszej sesji wzięła także udział:

  • Fasolka, która po zabiegu dochodzi do siebie i w niedalekiej przyszłości trafi do domu stałego w Bydgoszczy.
  • Groszek leczony na zapalenie płuc
  • Broszka - która trafiła pod opiekę Stowarzyszenia z zaawansowanym świerzbem;

Wszystkie świnki, które były bohaterkami listopadowej sesji (poza Fasolką) wciąż szukają domów i ludzi, którzy ich pokochają.

Zajrzyjcie na http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=11

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdca9959410d

Ta paczka trafiła do domu tymczasowego, w którym znajduje się siódemka świnek znalezionych na śmietniku. Być może ktoś robił jesienne porządki i pozbył się problemu. Na szczęście znaleźli je życzliwi ludzie, którzy skontaktowali się z SPŚM i przekazali świnki pod opiekę Stowarzyszenia. Prawdopodobnie uratowali im życie, gdyż temperatura w nocy spadała do zera, co dla tak delikatnych zwierząt może być zabójcze, zwłaszcza że wśród tej siódemki znajdowały się dwa noworodki - Dydko i Bobo. Ich dzielna mama, Juno, stara się je odchować, mimo że sama jest jeszcze bardzo młodziutką świnką.

Dwa dorosłe samce, Borsuk i Kukuryk Anten, okazały się zdrowe i zadbane, tylko samiczki dopadły przypadłości związane ze spadkiem odporności i koniecznością żywienia młodych.Niektóre świnki są jeszcze w trakcie leczenia, lecz już teraz wyglądają nowych domów.Razem z nimi była jeszcze samiczka Rokoko wraz ze swoim synkiem, który dostał niezwykłe imię Giacomo Girolamo Casanova (zgadnijcie czemu). Po badaniach okazało się, że Juno nosi ze sobą dodatkowy bagaż - niedługo znów zostanie mamą, więc jej pobyt w domu tymczasowym  mocno się przedłuży...

Dzięki życzliwości i hojności Herbal Pets, Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim ma możliwość zapewnienia swoim podopiecznym zbilansowanej diety, bogatej w zioła i witaminy, tak potrzebne zwłaszcza w jesiennych miesiącach, gdy coraz trudniej o dobre warzywa. Jesteśmy wdzięczni za tą pomoc, która jest tak potrzebna zwłaszcza świnkom po przejściach.

Dziękujemy!!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId4123cf793b

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz trudniej o dobre, świeże warzywa i owoce. Teraz podawanie ziółek i suszków jest szczególnie ważne  bardzo polecamy mieć zawsze kilka naszych paczuszek w zapasie!

W tym miesiącu nasze dary pojechały do Domków Tymczasowych w Białegostoku, gdzie trafiły w łapki Lunki, świeżo wysterylizowanej samiczki, a także Murków, parki szukającej domku razem. Maluchy były zachwycone, nie tylko dostępem do takich pyszności, ale też zabawą z opakowaniami. Ziółka bardzo im smakowały i chętnie pozowały przy nich do obiektywu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId1d718426cc

Na krakowskie tymczasy spadł deszcz smakołyków. Na zdjęciach Krakowiaków dumnie reprezentują dwie świnki: łysolka Kadife oraz poczochrana Tośka.


Historia rozetkowej Tośki jest bardzo smutna. Została porzucona w mieszkaniu, które wynajmował jej dawny właściciel, bez jedzenia, picia, na resztkach brudnych trocin. Mimo tego, że została tak potraktowana, Tosia nie unika ludzi, jest przyjacielska, choć kontakty z innymi przedstawicielami gatunku bywają dla niej trudne.

Skinka Kadife ma trudny charakterek. Jest kłótliwą babą, lubi stawiać na swoim. Chwilowo cierpi na problemy skórne, dlatego też zdrowe zioła są ważną pozycją w jej diecie. Zrównoważona dieta i świetna opieka Ani na pewno pozwolą jej szybko wrócić do zdrowia.

Mimo, że dziewczyny tak różne z wyglądu oraz z odmiennymi życiorysami, mają ze sobą pewne wspólne cechy: trudny charakter oraz uwielbienie dla suszków od Herbal Pets :)

Nie tylko dziewczyny czekają na adopcje, zapraszamy na stronę
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewforum.php?f=11
jeszcze wiele innych świnek czeka na dom.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdd09b56070e

W październiku pyszne, suszone dary trafiły wprost do Domów Tymczasowych ze Śląska. Króliczki jak zwykle zajadały się ze smakiem, a my cieszyliśmy się, że możemy pomóc. Tym razem największym wzięciem cieszyła się babka lancetowata, a także pokrzywa. Niektóre opakowania zostały wręcz otworzone samodzielnie przez uszate tymczasy. Wybaczamy!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIdaf2afd2f8b

Nasza wrześniowa przesyłka trafiła do warszawskich domków tymczasowych. Wakacje za nami, adopcje w Fundacji Przygarnij Królika ruszyły pełną parą. Część znanych Państwu z poprzednich fotorelacji królików jest już w domkach stałych! Wolne miejsca w Domkach Tymczasowych zajęły nowe uszaki np. Greys. Mohito czy Mesio (vel Plamiś). 

Króliczki odkrywają co to znaczy mieć czystą kuwetę i pełną miskę... Niektóre z nich po raz pierwszy dostają suszone rarytasy i choć z początku są zaskoczone, to potem włączają "tryb" pałaszowania :)

Smacznego maluchy!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeIde8442e2f3f

 

Sierpniową paczkę ziółek przywitały radośnie śląskie tymczasy. Bielskie panienki, Minnie i Daisy, były lekko onieśmielone widokiem takiej ilości smakołyków. Ale po otwarciu paczek dzielnie zabrały się do jedzenia. Dziewczyny co prawda znalazły niedawno dom, lecz.... okazało się, że są w ciąży. Teraz w swoim DT oczekują na rozwiązanie i zajadają się zdrowymi ziółkami. Jeśli chcecie śledzić losy maluchów, tu znajdziecie wątek dziewczyn http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewtopic.php?f=62&t=3091&hilit=Minnie+i+Daisy

Kolejne damy, które prezentują się na zdjęciach, to Yennefer i Ginewra. Dziewczyny zachwyciły się ilością smakołyków i niezwłocznie zabrały się do konsumpcji. Dziewczyny są fankami suszonej pokrzywy i karmy ziołowo-warzywnej dla świnek. Zarówno czarno-biała Ginewra, jak i biało - ruda Yennefer ochoczo pozowały do sesji (stąd taka ilość zdjęć :).  Zapraszamy na wątek świnek http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewtopic.php?f=11&t=2910 , one wciąż czekają na dom i kochających ludzi.

Ziółkami zostali też obdarowani Torpeda i Sebastian, jednak ze względu na stan Torpedy (po operacji) postanowiliśmy, że nie wezmą udziału w sesji. Znacie ich jednak z kwietniowej sesji zdjęciowej.

Kolejna para tymczasów - Kayla i Chambi również rozsmakowały się w ziółkach, jednak ze względu na fakt, że od pięciu tygodni przebywają w lecznicy, nie mogły pozować, gdyż zakłóciłoby to pracę  weterynarzy i spokój innych rekonwalescentów.. Jeśli jednak chcecie ich poznać, zapraszamy do wątku http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/viewtopic.php?f=11&t=2403

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId80267d359d

Lipcowa paczka dotarła do domu tymczasowego pełnego świnek z "opolskiej interwencji". Kto zagląda na facebooka Stowarzyszenia http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-%C5%9Awinkom-Morskim/142044065873927,  ten na pewno słyszał o tej akcji i odbiorze ponad 60 świnek z pseudo. Dzięki wsparciu Herbal Pets również te świnki miały okazje napełnić brzuszki zdrowymi ziółkami. To, jak bardzo smakowały im przysmaki możecie zobaczyć na filmikach zamieszczonych na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=_7FI5bVXxNk
https://www.youtube.com/watch?v=lC0n4T0lHKs

Na zdjęciach wśród smakołyków pięknie prezentują się Soja, Finka, Bari, Janek, Gustlik, Filip, Witek, Heike, Imre, Zbyszek i Tamlin. Soja i Finka trafiły już do swojego nowego domu, reszta świnek czeka na adopcje. Mamy nadzieję, że szybko znajdą domy i o koszmarze bycia w pseudo szybko zapomną.

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId624e85fec7

Sierpniowe ziółka przesłaliśmy do króliczej rodzinki z Warszawy. Mama Tinka, Tato Kajtek, ich małe "hipopotamki", a także starsze rodzeństwo z poprzedniego miotu: Kulka i Wiewór. Ponadto kilka innych, bo w tym DT królików czekających na nowy dom jest całkiem sporo ;)

Tinka, Kajtek oraz starsze dzieci zostały oddane we czwórkę. Poprzedni właściciel rozmnażał je zarobkowo, bez żadnych uprawnień i pozwoleń... Pewnego dnia temat go przerósł i oddał całą rodzinkę, z samicą w bardzo zaawansowanej ciąży na czele. Kilka dni później pojawiły się "hipopotamki".

Rodzinka była zachwycona podarkami od nas. Nasze pachnące suszki wypełniły ich brzuszki i wszystkie zwierzaki mogą teraz zdrowo rosnąć! Smacznego króliczki – te mniejsze i te większe!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId8d1651d962

 

W lipcu nasze dary powędrowały do Katowickich Domów Tymczasowych. 

Naszą sesję zdobią piękny, białawy Hikaru i drobna samiczka Harthor. Ostatnie smakołyki dostał też Hummer, który na dniach pokicał do domku stałego. Jak sami Państwo widzicie, inwencja twórcza wymyślania imion dopisuje śląskim wolontariuszkom!

Ulubionymi produktami śląskich uszaków była pokrzywa i koniczyna. W zasadzie nie stanowiło to dla nas zaskoczenia – króliczki na ogół uwielbiają te suszone przysmaki.

Tymczasem chcielibyśmy się pochwalić, że nasze produkty sygnowane są patronatem Fundacji Przygarnij Królika! Podpisane paczuszki znajdują się już w sklepach na terenie całej Polski. To nie tylko reklama naszych produktów, ale przede wszystkim wspieranie działań adopcyjnych Fundacji! Oby tak dalej!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId6b971aee20

W czerwcu nasze dary dla Fundacji Przygarnij Królika ponownie trafiły do warszawskich domów tymczasowych.

 

Naszymi obdarowanymi była: czarna, podpalana Horka, która stwierdziła, że ludzie muszą być jednak dobrzy, skoro dają taką pyszną pokrzywę...

Ponadto dary trafiły do niewybrednych Dyziów, czyli „małżeństwa" mieszkającego w domu tymczasowym w Legionowie. Dyzie szczególnie polubiły mieszankę dla... szynszyli ;) Naszymi ziółkami zachwycał się też niewidomy na jedno oczko Jimmy. Jimmuś to ten biały króliczek, którego możecie Państwo podziwiać na zdjęciach poniżej. Ten mały łobuziak preferuje suszonego brokułka. Bardzo lubi też herbal-petsową gruszkę!

Ziółka zostały też dostarczone do kliniki weterynaryjnej, w której czasowo przebywał chorowity Swierzbowczyk. Samczyk imię „zawdzięcza” licznym chorobom skóry :( Na szczęście króliczek powoli wychodzi z chorobowej opresji i,wcinając ziółka, czuje się już znacznie lepiej!

View the embedded image gallery online at:
http://www.herbalpets.pl/index.php/wydarzenia#sigFreeId0eb6de0597

Podkategorie